استفاده از نماد مار در زیورآلات به چه معنا است؟

هزاران سال است که مارها نماد محبوبی در جواهرات بوده‌اند. آن‌ها با منحنی‌های بلند و انعطاف‌پذیر خود حیوان مناسبی برای مدل‌سازی طرح‌های زیبا هستند و زیورآلات ماری جایگاه ویژه‌ای میان طراحان جواهر و علاقه‌مندان به زیورآلات دارد.

مارها یکی از اولین نمادهایی هستند که در بسیاری از فرهنگ‌ها، مذاهب و اساطیر مورد استفاده قرار گرفته و نماد چیزهای مختلف از باروری تا شر هستند.

نماد مار در مصر باستان

مصر باستان احتمالاً اولین فرهنگی بود که به شدت از مارها در جواهرات خود استفاده کرده‌است. در این دوران، مارها نماد خدایان و پادشاهان بودند.

مارها در اساطیر یونان و روم

در زمان یونان و روم باستان، مار نماد چیزهای مختلفی بوده‌است. در ابتدا اعتقاد داشتند مار نماد نگهبان دنیای زیرین و مظهر خیر و شر است.

گروهی دیگر اعتقاد داشتند مار نماد محافظت و شفاست و برای نشان‌دادن رشد و باروری از آن استفاده می‌کردند و گروهی از مردم اعتقاد داشتن پوشیدن زیورآلات ماری آن‌ها را از بیماری در امان نگه می‌دارد.

نماد مار در جاهای دیگر

در آثار معروف رنسانس، از مارها برای نشان دادن خطرات شیطانی یا قابل تصور استفاده می‌شد.

بعد از آن می‌توان به حلقه ملکه ویکتوریا که طرح مار داشت اشاره کرد و در اواخر قرن نوزدهم طراحان مشهور جواهرات از آن برای الهام و طراحی آثار خود در اکسسوری ماری استفاده کردند.

زیورآلات طرح مار به معنای چه هستند؟

همان‌طور که بالاتر گفتیم مار در زمان‌های مختلف به دلیل شکل و ویژگی‌های خاص خود الهام بخش برای تولید انواع زیورآلات بوده است و با استفاده از این نماد‌ها انواع اکسسوری‌ مدل مار طراحی و تولید شده‌است.

انگشتر ماری

حلقه‌های مار نماد عشق ابدی هستند و می‌توانند طرح های ساده یا پیچیده‌ای داشته باشند، اما همگی معنی یکسان دارند. به همین دلیل رینگ مکمل ماری گزینه مناسبی برای هدیه دادن در مناسبت‌های مهم چون نامزدی، سالگرد و غیره به عنوان یک طرح نمادین که نشان‌دهنده اتحاد زوج، عشق ابدی و بی پایان آنها به یکدیگر هستند.

دستبند ماری

دستبند‌ها یک دایره کامل هستند که به دور دست پیچیده می‌شوند. دستبند‌های طرح مار نمادی از دایره زندگی و ابدیت را نشان می‌دهند و می‌گوید زندگی چگونه در حال حرکت و تکامل است.

گردنبند ماری

گردنبند مار نمادی از قدرت است. اگر می‌خواهید احساس قدرت و جذابیت کنید و آن را به نمایش بگذارید. همچنین گردنبند‌ها با پلاک ماری نماد نگهبان است و از صاحب گردنبند در برابر شر، انرژی منفی و آسیب محافظت می‌کند.

گوشواره ماری

گوشواره‌ها همیشه همراه و تکمیل کننده گردنبند‌ها هستند، مهم نیست گوشواره استیل ماری استفاده کنید یا مار پیچ‌خورده، هر دو حالت نمادی از شکوه و قدرت هستند که در نگاه اول به چشم مخاطب می‌آید.

قیمت گوشواره ماری

خرید اکسسوری‌های طرح مار

مهم نیست حلقه با طرح مار و سایر زیورآلات را به نیت عشق ابدی انتخاب کنید یا خوش‌شانسی و محافظت، مهم آن است که قطعه‌ای پرمعنا و مفهوم را پوشیده و همراه خود دارید.

شما می‌توانید انواع زیورآلات ماری را با طراحی زیبا، کیفیت بالا و قیمتی مناسب از فروشگاه بانی گالری خریداری کنید و در مناسبت‌های مختلف به عزیزانتان هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
X
question