انتخاب زیورآلات متناسب با رنگ پوست

رنگ پوست شما در انتخاب جواهرات نقش مهمی دارد، بنابراین باید قبل از اینکه زیورآلات مناسب خودتون را انتخاب کنید، بدونید زمینه رنگ پوستتان چگونه هست و سپس زیورآلات مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید.”بانی گالری” در این مطلب نکاتی را درباره انتخاب مناسب جواهر و زیورآلات متناسب با رنگ پوست و لباس شما بیان می‌‍‌کنه تا در شیک پوشی شما اثرگذار باشد.

زمینه‌های رنگی پوست به سه گروه زیر تقسیم می‌شود:

  • رنگ پوست سرد: زمینه‌ی صورتی، قرمز و آبی
  • رنگ پوست گرم: زمینه‌ی زرد، هلویی و طلایی
  • رنگ پوست طبیعی: ترکیبی از رنگ پوست سرد و گرم

اما یکی دیگر از راه‌های تشخیص زمینه رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم شماست. در صورتی که با رنگ سفید و مشکی زیباتر می‌شوید، پوست سرد دارید و در صورتی که با کرم و قهوه‌ای راحت‌ترید، پوست شما گرم هست. همچنین اگر چشم‌هایتان آبی، طوسی یا سبز است و یا رنگ طبیعی مویتان به بلوند، قهوه‌ای و مشکی با تناژ آبی، نقره‌ای، بنفش و دودی نزدیک می‌شود، می‌توان گفت شما پوست سرد دارید. اگر زمینه پوستی‌ شما گرم باشد احتمال زیاد رنگ چشم قهوه‌ای یا عسلی دارید و رنگ طبیعی موهایتان هم بلوند، قرمز و مشکی با زمینه‌ی طلایی، قرمز، نارنجی یا زرد است.

یافتن نوع پوست(گرم یا سرد) بوسیله رگ:

  • اگر رنگ رگ های روی مچ دستتان آبی یا بنفش است، رنگ پوست شما در طیف سرد (متمایل به آبی) قرار دارد.
  • اگررنگ رگ های روی مچ دستتان سبز بود ، رنگ پوست شما در طیف رنگ گرم (زرد) قرار دارد.
  • اگر رنگ پوست شما خنثی باشد ، تشخیص رنگ رگ های شما بین سبز و آبی مشکل است.

زیورآلات مناسب پوست‌های سرد

رنگ های سرد در طیف رنگی آبی، سبز و نقره ای هستند و کاملاً عکس رنگ های گرم می باشند و جواهراتی که در این طیف از رنگ ها قرار دارند، مانند سنگ های تزئینی قرمز، بنفش و آبی مانند یاقوت سرخ، لعل و کهربای اصیل برای شما بسیار مناسب هستند و شما را جذاب می کنند.

فلزات سفید، نیز همخوانی خوبی با رنگ پوست سرد داره و طلای سفید یا نقره برای افراد دارای پوست سرد مناسب است. زبرجد هندی، آمیتیست، عقیق، یاقوت سرخ و یاقوت کبود مناسب رنگ پوست های سرد هستند.

زیورآلات مناسب پوست های گرم

اهمیت انتخاب جواهر بر اساس رنگ پوست برای افراد دارای پوست گرم رنگ زرد یا هلویی – طلایی در صورت خود مشاهده می‌کنند، باید توجه داشته باشند کسانی که از نژاد پوست‌های تیره هستند، در این گروه قرار نمی‌گیرند. اما برای این گروه طلاهای کلاسیک زرد و یا رزگلد مناسب است. این گروه از افراد برای استفاده از سنگ‌های قیمتی بهتر است الکساندریت، سیترین، لعل، مورگانیت، زبرجد، یاقوت و الماس زرد را درنظر داشته باشند. همچنین سنگ الماس هم از جمله سنگ‌هایی‌ست که برای پوست‌های زمینه گرم مناسب هست. زیورآلات زرد صورت‎هایی با زمینه پوست گرم را شاداب‌تر نشان می‌دهد.

انتخاب زیورآلات و جواهرات برای پوست های خنثی

افرادی که رنگ پوستشان نه بسیار تیره و نه خیلی روشن هست ،می توانند از رنگ های تیره ، روشن و یا نئون استفاده کنند و در کل در انتخاب جواهر آزادی عمل بسیاری دارند.

انتخاب زیورآلات برای پوست روشن

 افراد دارای رنگ پوست روشن ،بهتر است جواهراتی را انتخاب کنند که دارای رنگ های ملایم هستند و هرگز از جواهرات تیره استفاده نکنند.

زیورآلات مناسب پوست های تیره

همه جواهرات به هر رنگی که باشه، برای افراد دارای پوست تیره مناسب هست و افرادی که پوست تیره دارند ، می توانند از جواهرات مختلف از طیف های رنگی روشن گرفته تا تیره استفاده کنند.

استفاده از زیورآلات مناسب در تغییر دادن استایل نقش بزرگی ایفا می کنند و ظاهر فرد را شیک می کنند، اما اگر در استفاده درست از آنها دقت نکنید،جذابیتی نخواهند داشت. رنگ پوست شما در انتخاب جواهرات نقش مهمی داره. بنابراین باید قبل از اینکه زیورآلات مناسب خود را انتخاب کنید، بدانید زمینه رنگ پوستتان چگونه است و سپس زیورآلات متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
X
question