حلقه در هر انگشت نشانه چیست؟

انگشترها یکی از پرکاربردترین زیورآلات موجود در جهان می باشند که در طرح‌ها، رنگ‌ها های مختلف در سرتاسر جهان به بازار عرضه می‌شوند و هرکدام هم طرفداران خاص خودشان را دارا می باشند. قطعاً شما هم افرادی را دیده‌اید که علاقه شدیدی به انگشتر دارند و در هر انگشتشان یک انگشتر می اندازند. اگر علاقه‌ مند هستید تا درباره این موضوع اطلاعات بیشتری داشته باشید و بدانید که انداختن هر انگشتر در هرانگشتبه چه معناست، لطفاً در ادامه مطلب با بانی گالری همراه باشید.  

رسم و رسوم بسیاری در رابطه با جواهرات و به خصوص انگشتر وجود دارد. انگشتر ها به شما کمک می کنند بیانیه صادر کنید بدون اینکه حتی یک کلمه صحبت کنید. مثلا اینکه شما ازدواج کرده اید و دیگر کسی نمی تواند به این منظور به شما نزدیک شود. البته واضح است که انگشتر هایی هم هستند که آرم و امضای شخصی آن برای سایرین قابل رمزگشایی نیست.  

دست راست در مقابل دست چپ 

برای بیشتر افراد، دلایل واضح و مشخصی وجود ندارد تا دست چپ را از دست راست متمایز کند. البته انگشتر نامزدی یا حلقه ی ازدواج از این قاعده جدا است. اما باز هم در فرهنگ های مختلف، توافق کلی بر سر انداختن حلقه در دست چپ وجود ندارد. هم چنین برخی از این سنت ها در گذر زمان تغییر می کنند مثلا مردهای آمریکایی انگشتر ازدواج را در انگشت حلقه ی دست چپ می اندازند ولی مردی که در یک کلیسای ارتدوکس شرقی ازدواج می کند باید این سنت را کنار بگذارد.   

پس تا این جا اولویت یا قانون خاصی برای انتخاب یکی از دو دست وجود ندارد. هر چه قدر نشانه شناسی پیشرفت می کند دست راست بیشتر به عنوان دست فیزیکی-جسمانی شناخته می شود زیرا در بسیاری از فعالیت های فیزیکی این دست نقش فعال تری دارد و دست چپ به عنوان دست ذهنی-روحی، زیرا این دست نماینده ی شخصیت و عقاید شماست.  

انداختن انگشتر در هر انگشت چه مفهومی دارد؟ 

معنی انداختن انگشتر در انگشت شست 

در افسانه‌های باستان، همه انگشت‌های دست به نام یکی از خدایان رومی نامگذاری شده‌اند. اما شست تنها انگشتی است که هیچ نامی را ندارد. البته این مسأله به معنا نیست که شست اهمیت خاصی ندارد، بلکه درست برعکس، این انگشت نماد اراده‌ی بالای فردمی باشد. انگشت اول دست هر فرد را می‌توان نشانه‌ی اراده و آینده‌نگری او نسبت به مسائل زندگییا جهان پیرامونش دانست.  

انگشتر در انگشت اشاره 

بسیاری بر این باور هستند که انداختن انگشتر در این انگشتنماد قدرت هست. افرادی که به انداختن انگشتر در این دست علاقه‌مند هستند، مدیر و کارآفرین می باشند یا دوست دارند تا در آینده در این جایگاه فعالیت کنند. افرادی که از انگشتر در این انگشت استفاده می‌کنند، عزت‌نفس بالایی دارند و به خودشان ایمان دارند. در ستاره‌شناسی انداختن انگشتر در این انگشت نماد سیاره مشتری می باشد که نماد رهبری، مالکیت تام هست.  

در بعضی از فرهنگ‌ها انداختن انگشتر در انگشت اشاره نماد ازدواج است. به طور مثال یهودیان برای انتقال این پیام که ازدواج کرده اند، انگشتر خود را در این انگشت می‌اندازند. رسم آن‌ها به این شکل است که زوج‌ها زمانی که نامزد می‌کنند، انگشتر خود را در انگشت دست راست می‌اندازند و زمانی که ازدواج می‌کنند در انگشت اشاره دست چپ می اندازند.  

انگشتر در انگشت وسط 

انگشتر در انگشت وسط در اکثر نقاط جهان یک معنی دارد، آن هم به معنی زیبایی است. این انگشت در بسیاری از فرهنگ‌ها و رسومات نماد زیبایی، تعادل و مسئولیت‌پذیری بالا می باشد. بسیاری از افراد علاقه دارند تا مدام به بررسی خود بپردازند و رفتار خود را تجزیه تحلیل کنند . اگر شما هم از این دسته افراد هستید، انگشت وسط بهترین انتخاب برای شما می باشد.  

اگر بخواهیم از لحاظ ستاره‌شناسی این انگشت را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که انداختن انگشتر در این انگشت نماد سیاره زحل است. همچنین انگشتر‌های استیل برای این انگشت مناسب هست.  

 معنی انداختن انگشتر در انگشت حلقه 

همان‌طور که از نامش پیداست، میزبان حلقه‌ی ازدواج یا نامزدی است. در کشور ما حلقه‌ی نامزدی در دست چپ انداخته می‌شود. اما شاید بد نباشد بدانید در برخی از کشورهای اروپایی، دقیقاً برعکس است. یعنی آنها اعتقاد دارند که حلقه نامزدی باید در دست راست قرار بگیرد. یکی از دلایلش این است که در گذشته فقط اشراف‌زاده‌ها انگشتر را در دست چپ می‌انداخته‌اند و هنوز هم برخی از زنان اروپایی به روال گذشته این رسم را ادامه می‌دهند.  

ا در بیشتر کشورهای جهان، انگشت چهارم دست چپ مرسوم‌ترین انگشت برای حلقه است. دلیلش هم این است که می‌گویند رگ این انگشت مستقیماً به قلب می‌رسد و این رگ، «رگ عشق» نام دارد. البته این اعتقاد یونانی‌ها بوده اما همچنان هم رایج‌ترین معنی انداختن انگشتر در انگشت حلقه همین است.  

انگشتر در انگشت کوچک 

انداختن انگشتر در این انگشت معنای متمایزی دارد و هیچ معنی اعتقادی یا مذهبی ندارد، بلکه نماد سخنوری است. افرادی که این انگشت را برای انداختن انگشتر انتخاب می‌کنند، عموماً افراد سخنور، باهوش و با روابط اجتماعی بالا هستند. بسیاری از افراد نیز معتقد هستند افرادی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و خلاق نیز هستند، علاقه دارند تا در این انگشت خود انگشتر بیندازند.   

اما تعریفی جالب هم در علم ستاره‌شناسی وجود دارد که این انگشت را نماد سیاره عطارد می‌داند. عموماً انگشترهایی که برای انگشت‌های کوچک طراحی و ساخته می‌شود، انگشترهای ساده، ظریف و کوچکی هستند که به سایز این انگشت‌ها بیشتر می‌آیند.   

انتخاب انگشتر 

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به انداختن انگشتر علاقه‌مند هستید، بهتر است قبل از اینکه انگشترهای خود را انتخاب کنید تصمیم بگیرید که کدام انگشتر را در هر انگشت خود استفاده کنید. انتخاب انگشترها باید با آگاهی کامل باشد و شما باید بدانید که انداختن انگشتر در هر انگشت به چه معناست . در بانی گالری شما با دانستن این اطلاعات می‌توانید انتخاب درستی انجام دهید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
X
question