نکات انتخاب و خرید جواهرات

زیورآلات دنیای بسیار متنوعی از انگشترها، گردنبندها، دستبندها و گوشواره هایی را در بر می گیرند که با طرح ها، جنس ها و شکل های متنوع در بازار توزیع می شوند. این در حالی است که انتخاب های نادرست زیورآلات، می توانند تمام تلاش شما برای داشتن یک استایل کامل و جذاب را از بین ببرند و تاثیری معکوس روی ظاهرتان داشته باشند؛ اما چگونه می توانیم از چنین اشتباهاتی دوری کنیم؟ به هنگام خرید جواهرات به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ ما در بانی گالری به همه ی سوالات شما در مورد انتخاب و خرید زیورآلات پاسخ داده ایم.

 تنوع دنیای زیورآلات به قدری زیاد می باشد که هر کسی با هر سلیقه و بودجه ای می تواند به راحتی آن چیزی را که می خواهد، تهیه کند.در واقع جواهرات در دنیای مد امروزی، قسمت مهمی از ظاهر ما را تشکیل می دهند. انتخاب زیورآلات متناسب می تواند استایل شما را منحصر به فرد و زیبا کند و همچنین گوشه هایی از شخصیت و باورهای شما را نشان دهد.

رنگ مناسب زیورآلات

در این مرحله متناسب با تناژ پوست، رنگ اکسسوری مناسبمان را انتخاب می کنیم. اگر رگ های مچ دست شما سبزرنگ باشند، تناز پوست شما گرم می باشد و زیورآلات طلایی رنگ برای شما مناسب تر هستند. اگر رنگ رگ های مچ دست شما آبی باشد، تناژ پوست شما سرد است و بهتر است طلای سفید یا نقره جات خریداری کنید و اگر هم نتوانستید تشخیص دهید که اکثر رگ های دستتان سبز است یا آبی، تناژ پوست شما خنثی می باشد. در این حالت هم انتخاب نقره و هم طلای زرد برای شما مناسب است.

خرید زیورآلات با توجه به موقعیتتان

یکی از مهم ترین فاکتورها که به هنگام انتخاب و خرید از جواهرات باید به آن توجه کنید، موقعیتی است که از آن ها استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال، استفاده از زیورآلاتی که با سنگ های قیمتی تزیین شده اند، انتخاب های مناسبی برای شرکت در مهمانی های رسمی و عروسی ها می باشد. این در حالی است که استفاده از این خانواده جواهرات در یک روز معمولی، خرید و یا کار های روزمره چندان انتخاب هوشمندانه ای نیست.

در انتخاب گردنبند بهتر است به دو نکته توجه داشته باشید:

اندازه گردنتان:

اگر گردن کوتاه یا چاقی دارید، گردنبندهای نازک با قد متوسط را خریداری کنید. اگر گردن شما باریک است گردنبند های چوکر یا طوق گردن، انتخاب های مناسب تری برای شما می باشد.

فرم یقه لباستان:

اگر یقه لباس شما باز است، می توانید گردنبند هایی را انتخاب کنید که زنجیر بلندتری دارد. هر چقدر یقه لباس شما بسته تر باشد، زنجیر گردنبند نیز بهتر است کوتاه تر باشد. در صورتی که لباس شما یقه اسکی می باشد، انتخاب گردنبند بلند برای شما مناسب است.

قانون انتخاب گوشواره مناسب

وقتی قصد خرید گوشواره دارید، بهتر است هم به فرم لاله گوشتان دقت کنید و هم به اندازه گردنتان توجه کنید.

 توجه به فرم لاله گوش:

کسانی که لاله گوش کوچکی دارند یا این که لاله گوششان حالت چسبیده دارد، بهتر است سراغ استفاده از گوشواره‌های‌ بزرگ و پهن نروند. استفاده از گوشواره‌هاي‌ بزرگ که بتواند لاله گوش را پنهان کند، برای افرادی بهتر می باشد که لاله گوش بزرگی دارند. اگر لاله گوشتان متوسط هست با خیال آسان هر سایز گوشواره‌ای که دوست دارید انتخاب کنید.

 توجه به اندازه گردن در انتخاب گوشواره:

استفاده از گوشواره‌هاي‌ آویز و بلند برای گردن‌های‌ متوسط و کشیده پیشنهاد  می شود؛ در‌حالیکه استفاده از گوشواره‌های‌ کوتاه یا میخی برای گردن‌های‌ کوتاه مناسب‌ می باشد. اگر گردن کوتاهی دارید و علاقه دارید گوشواره آویز و بلند انتخاب کنید، بهتر است سراغ یقه‌های‌ گرد نروید و برعکس عمل کنید.

انتخاب دستبند و النگو

قانون انتخاب و خریداری دستبند و النگو هم دست کمی از اصول خرید مربوط به انگشتر ندارد. کسانی که مچ دستشان ظریف و باریک است؛ اما دست‌های‌ کشیده‌ای دارند می توانند انواع سایزهای دستبند یا النگو را انتخاب کنند و اگر سایز این اکسسوری‌ها بزرگ باشد به دست آن‌ها می آید. اگر مچ دست کسی خیلی توپر و بزرگ باشد، بهتر است دستبندهای نازک انتخاب نکند و سراغ سایز های متوسط برای خرید برود.

 نکته: داشتن یک النگوی پهن شیک‌تر از به دست کردن چند النگوی مشابه و نازک می باشد. استفاده از چند النگو درکنار هم در صورتی زیبا است که مشابه هم نباشند؛ اما به هم بیایند.

نکات قبل از خرید انگشتر

خرید انگشتر کارتیر تخت

انگشتر خودتان را با توجه به مدل انگشتتان که می تواند، کشیده، کوتاه و یا لاغر باشد انتخاب کنید. به این صورت که اگر انگشتان بلند و لاغری دارید، می توانید انگشترهایی با نگین کوچک و گرد را خریداری کنید. توجه داشته باشید که جواهرات بزرگ و بسیار برجسته مناسب این انگشتان نمی باشند. برعکس برای انگشتان توپر و کوتاه از انگشترهای بزرگ با نگین های مستطیلی استفاده کنید. همچنین به این نکته توجه کنید که انگشت های کوتاه با انگشترهایی که نگین های لوزی و اشکی دارند بسیار جذاب می شوند.همچنین باید در انتخاب سایز انگشتر دقت کنید که انگشتر باید به آسانی از بند انگشت شما عبور کند، اما آنقدر هم بزرگ نباشد که در انگشتتان دائما بالا و پایین برود.

در این مقاله بانی گالری در مورد تمام نکاتی که لازم است در زمان انتخاب گردنبند ، گوشواره ، دستبند ، النگو و انگشتر مناسب مدنظر داشته باشید، توضیحات کاملی خدمتتان ارائه دادیم. در آخر هم اشاره کنیم که برای خرید انواع زیورآلات جذاب مردانه و زنانه می‌توانید به بانی گالری مراجعه کنید که در اینجا زیورآلات متناسب با هر سلیقه‌ای پیدا می‌شود.

2 دیدگاه برای “نکات انتخاب و خرید جواهرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
X
question